Historia Firmy

Przedsiębiorstwo Produkcji i Usług ‘KOTŁOREM’ powstało w 1990 roku jako całkowicie nowa prywatna firma wyspecjalizowana w serwisach kotłów oraz urządzeń energetycznych.
Uprawnienia, które otrzymaliśmy od UDT (Urząd Dozoru Technicznego) w 1991 pozwoliły nam podpisać kilka ważnych kontraktów, które obligowały nas do zmodernizowania i wyremontowania kilku urządzeń energetycznych dla inwestorów stosując najnowsze technologie.
W tym czasie naszymi głównymi inwestorami byli: Cukrownia Jawor, Cukrownia Głogów, Adolf Ahlers AG, oraz KGHM Polska Miedź S.A..

Ten typ współpracy zmusza nas do utrzymania usług na najwyższym poziomie.
W rzeczywistości oznacza to, że zatrudniamy tylko najlepiej wykwalifikowanych pracowników, podążamy za najnowszymi technologiami i wykorzystujemy doświadczenia zdobyte na wielu budowach.   W 1994 roku rozpoczęliśmy naszą współpracę z Rafako S.A. w dziedzinie modernizacji kotłów na ściany szczelne. Zdobyte doświadczenia ze współpracy z Rafako owocują znacznym podniesieniem jakości naszych usług.

Kolejnym krokiem w naszym rozwoju była współpraca z WPEC Legnica oraz prace prowadzone na terenie Centralnej Ciepłowni w Legnicy. Zbudowaliśmy dla nich instalację odsiarczania i odazotowania spalin. Byliśmy generalnym wykonawcą prac przy jej budowie.
W 1996 roku rozpoczęliśmy współpracę z Elektrownią „Turów” w Bogatyni. W tym samym czasie podejmujemy współpracę z Rafako S.A w dziedzinie remontu walczaków kotłów parowych. Pozwoliło nam to wejść na listę uznanych przez Rafako podwykonawców. Doświadczenia zdobyte dzięki tej współpracy pozwoliły nam przejąć prace serwisowe na terenie wszystkich elektrociepłowni w Grupie Kapitałowej KGHM. Prace te prowadzimy do dnia dzisiejszego.

W tym samym czasie zdobywamy rynki zagraniczne. Jako generalny wykonawca wypoażamy halę produkcyjną dla firmy OPEL Węgry – w miejscowości Szentgothart.  W 1997 roku podpisujemy kilka ważnych kontraktów z naszymi inwestorami: Zakłady Mechaniczne ‘URSUS’ w Warszawie, ‘Elektrim Megadex’, ‘MOSTOSTAL Warszawa’, ‘Foster Wheeler’E.P., ‘ENERGOMONTAŻ Północ’, ‘REMAK Bogatynia’,’ ENERGOMONTAŻ Zachód’.
We współpracy z Mostostalem Warszawa w roku 1999 osiągamy spektakularny sukces przy budowie kotła parowego o mocy 110 MWt na terenie Szwecji.

Od 2002 roku rozwinęliśmy produkcję części zamiennych do kotłów przemysłowych, które dostarczane są np. do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. oraz do Elektrowni Opole.  Od roku 2004 jesteśmy dostawcą zbiorników, aparatów oraz urządzeń dla PCC Rokita S.A. W Brzegu Dolnym. Jako generalny wykonawca w roku 2005 /2006 wybudowaliśmy wytwórnię polieterów wraz z obiektami towarzuszącymi. Budowa ta była wielkim sukcesem firmy na rynku produktów chemicznych. Do dnia dzisiejszego świadczymy usługi w Grupie Kapitałowej PCC.

W nowym wieku kontynuujemy nasz rozwój i polepszanie podstawowych specjalizacji nawiązując do naszego motta:

„JESTEŚMY DUMNI Z SZACUNKU, KTÓRYM DARZĄ NAS NASI KLIENCI”